Zgłosiłam się po pomoc, bo czułam, że wiele sytuacji przeżywam bardzo silnie i chciałam uzyskać pomoc w regulacji moich emocji, a poza tym bardzo interesuje mnie psychoterapia. Chodzę na psychoterapię indywidualną w nurcie gestalt – wybrałam ten nurt, bo jest oparty na relacji, co bardzo mi się podoba. Gdybym nie zgłosiła się po pomoc… nie wiem, pewnie żyłabym sobie dalej tylko bardziej spięta i samotna. Terapia dużo zmieniła w moim życiu – weszłam w satysfakcjonujący związek, nauczyłam się budować zdrowsze relacje, stawiać granice, mam lepszy kontakt ze sobą, ze swoim ciałem, jestem bardziej świadoma i bardziej szczęśliwa, mniej rzeczy wyprowadza mnie z równowagi. Przed pójściem na terapię powstrzymywał mnie jej koszt, konieczność płacenia sporych pieniędzy oraz opinie mojej rodziny, że to bez sensu chodzić na terapię, przecież nic mi nie jest, ogółem przekonanie otoczenia, że terapia jest mi niepotrzebna, bo przecież dobrze radzę sobie w życiu. Co bym przekazała osobom, które się wahają – warto, ale trzeba też do tego dojrzeć 😉 Wszystko w swoim czasie.

Uważasz artykuł za ciekawy lub pomocny? Podziel się z innymi

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Newsletter

Zostaw nam swój adres e-mail jeśli chcesz otrzymywać kolejne artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę

Polecane artykuły

Rozwój osobisty

W zdrowym ciele zdrowy duch

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ruch to zdrowie fizyczne. Bieganie poprawia naszą kondycję, podnoszenie ciężarów wzmacnia mięśnie, basen i joga pozwalają się zrelaksować, są polecane przy problemach z kręgosłupem. Aktywność fizyczna pozwala ograniczyć wagę, rozwinąć mięśnie, przyspiesza metabolizm, dodaje energii. A co z naszą psychiką? Czy prawdą jest, że regularne wykonywanie ćwiczeń wpływa na różne struktury mózgowe redukując stres, lęk, poprawiając nastrój? Czy oddziaływując na ciało mogę zmniejszyć napięcie i poprawić swoje samopoczucie?

Rozwój osobisty

Samoutrudnianie – czyli dlaczego nic Ci się nie udaje?

U każdego z nas na różnych etapach życia mogą pojawić się krytyczne myśli wobec własnej osoby czy otaczającego nas świata. Każdemu zdarza się czasem spojrzeć na siebie nieprzychylnym okiem, nie obiektywnie ocenić sytuacje. Wiele z takich myśli
ma swoje korzenie w naszych doświadczeniach z dzieciństwa, szczególnie w relacjach z najbliższymi. Na szczęście w dorosłym życiu – niezależnie od tego czego doświadczyliśmy we wczesnych latach życia – sami dla siebie możemy stać się osobą, która zadba o swoje potrzeby, wypełni braki, ukoi, zaakceptuje i pokocha. Pierwszym krokiem na tej drodze może być przyjrzenie się swoim myślom.

O terapii

Skuteczność terapii online

Pomoc psychologiczna nabiera współcześnie szczególnego znaczenia. Proces terapeutyczny coraz częściej postrzegany jest jako inwestycja w samego siebie oraz w poprawę obecnych, czy też przyszłych relacji. Prowadzenie terapii wymaga stworzenia ze strony pomagającego odpowiednich warunków, które są niezbędne do tego, aby zapewnić klientowi poczucie bezpieczeństwa, intymności czy poufności. Jesteśmy przyzwyczajeni do praktykowania terapii, która odbywa się w standardowych warunkach – twarzą w twarz, w bezpiecznej przestrzeni oraz przewidywanych okolicznościach.

Zaburzenia

Kiedy nadużywanie staje się uzależnieniem?

Polska kultura przesiąknięta jest używkami, szczególnie alkoholem. Spotykamy go wszędzie – imieniny, wesela, imprezy firmowe. Napotykamy na reklamy alkoholu w przestrzeni publicznej. Podziwiamy osoby, które potrafią dużo wypić, mają oni przecież takie ,,mocne głowy’’. Korzystanie z tej używki nie dziwi, więc trudno zauważyć moment, kiedy staje się ono uzależnienie.